top of page

O REGATACH

IMG_7370.JPG

INAUGURACJA SEZONU REGATOWEGO

Żeglarski Puchar Trójmiasta, organizowany rokrocznie przez Yacht Club Sopot z inicjatywy Mistrza Olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza, to wydarzenie, którego nie można przegapić!

 

Jedne z największych i najbardziej znanych regat w Polsce na stałe wpisały się do żeglarskiego kalendarza, otwierając sezon na wodach Zatoki Gdańskiej.

Regaty łączą trzy najważniejsze ośrodki żeglarskie trójmiasta: Gdynię, Sopot i Gdańsk. Podczas nadchodzącej edycji imprezy, Miasto Sopot będzie po raz kolejny epicentrum wydarzenia, skupiając na linii startu doświadczonych żeglarzy oraz młodych, wchodzących do żeglarskiego świata zawodników.

ŚWIĘTO ŻEGLARSTWA

 

Podczas trzydniowego święta żeglarstwa, zmaganiom wielu klas na wodzie towarzyszą wyjątkowe atrakcje na lądzie.

 

Rozbudowane zaplecze imprez towarzyszących to wizytówka ŻPT, który z każdą kolejną edycją zwiększa swoje zasięgi i liczbę uczestników, doceniających możliwość integracji zarówno na wodzie, jak i na brzegu.

Bądźcie z nami podczas Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta 2024 w dniach 10-12 maja 2024 r.!

IMG_7354.JPG
O organizatorze

O ORGANIZATORZE

2022-10-28 Do brzegu (33).jpg
logo-yacht-club-sopot-vertical-rgb-150402.png

Yacht Club Sopot jest ideą żeglarską skupiającą ludzi, dla których żeglarstwo to pasja lub sposób na życie.

To miejsce, które zrzeszając znakomitych żeglarzy startujących w międzynarodowych regatach na poziomie amatorskim i mistrzowskim, rokrocznie umacniając swoją pozycję i prestiż w środowisku żeglarskim.

Współpraca z miastem Sopot i szerokim gronem Partnerów, członkostwo w Polskim Związku Żeglarskim oraz stacjonowanie floty YCS w jednej z najnowocześniejszych w Polsce sopockiej marinie, tylko to potwierdzają.

Poprzez swoją działalność Klub integruje, inspiruje i tworzy przyjazną przestrzeń dla wszystkich tych, dla których żeglarstwo i spędzanie czasu na wodzie to pasja i sposób na życie. 

YCS to przede wszystkim szansa na zasmakowanie międzynarodowego żeglarstwa i konfrontację z najlepszymi klubami świata, biorąc udział w realizowanych na najwyższym poziomie projektach regatowego żeglarstwa morskiego i oceanicznego.

 

Jednym z filarów działaności Yacht Clubu Sopot jest także organizacja imprez i regat żeglarskich
- z flagowym i znanym w całym kraju Żeglarskim Pucharem Trójmiasta na czele.

2022-10-28 Do brzegu (29).jpg
bottom of page