dni

--

godz.

--

min.

--

sek.

--

O regatach

Land Rover Żeglarski Puchar Trójmiasta to wydarzenie, które otwiera sezon żeglarski na wodzie. Regaty odbywają się w trzech najważniejszych ośrodkach żeglarskich Trójmiasta – w 2022 w kolejności Marina Gdańsk, Sopot i Gdynia. Impreza organizowana była przez Pomorski Związek Żeglarski z inicjatywy mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza i angażuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z Gdańska i Sopotu oraz Gdyńskie Centrum Sportu. Od roku 2022 za organizację imprezy odpowaida Yacht Club Sopot, a współorganizatorami są Yacht Club Gdańsk i Yacht Klub Polski Gdynia.

W 2022 roku regaty odbędą się w dniach od 13 do 15 maja.

Kontakt:

ycs@yachtclubsopot.com

Rafał Sawicki - 602 470 395

        

 

Regatowe emocje

Zapraszamy do udziału załogi jachtów morskich i kabinowych, zarówno doświadczonych żeglarzy, jak i amatorów.

Jachty rywalizują w klasach KWR, ORC, oraz OPEN na trasach pomiędzy Gdańskem, Sopotem i Gdynią, natomiast klasy RS21, Micro i D24 wersja GSC rywalizować będą wyłącznie przy sopockim molo. Ponadto, co roku wręczana jest nagroda specjalna - Żeglarski Puchar Trójmiasta dla załogi, która zwyciężyła w największej liczbie wyścigów.

   

 

Promocja regionu

Żeglarski Puchar Trójmiasta otrzymał tytuł Turystycznej Imprezy Roku 2013 oraz Pomorskiego Wydarzenia Roku 2014, ponadto trójmiejskie regaty znalazły się w finałowej trójce konkursu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny województwa pomorskiego. W roku 2015 gościliśmy dziennikarzy zagranicznych, który obserwowali regaty w taramcj wizyty studyjnej w Trójmieście. Kolejne lata to przede wszystkim sukces frekwencyjny - udział w regatach wzięło prawie 100 jachtów i 500 żeglarzy. 

To inicjatywa, której potencjał tkwi w synergii - połączeniu sił i energii trzech miast-gospodarzy: Gdańska, Sopotu i Gdyni. Regaty realizowane są przy zaangażowaniu ośrodków miejskich, klubów sportowych i żeglarskich oraz władz wojewódzkich. Zamierzeniem realizatorów jest promocja żeglarstwa i akwenu Zatoki Gdańskiej. Otwierające sezon regaty, są jednocześnie okazją do przybliżenia tej pięknej dyscypliny sportu amatorom oraz przedstawicielom mediów oraz turystom.

Integracja

Żeglarski Puchar Trójmiasta to trzydniowe święto żeglarstwa, podczas którego zmaganiom na wodzie towarzyszą wyjątkowe atrakcje na lądzie. Żeglarski Puchar Trójmiasta otwiera sezon na wodzie, jest to zatem okazja do spotkania miłośników żeglarstwa i wspólnego przywitania nowego sezonu.

Stałym punktem programu jest sobotnia impreza dla załóg, która sprzyja integracji oraz podsumowaniu pierwszych wyścigów.

 

Organizatorem regat jest:

 

YACHT CLUB SOPOT

 

Kontakt z biurem regat:

magda@spoco.co

ycs@yachtclubsopot.com

Organizatorzy
Gospodarze
Sponsor Tytularny
Sponsorzy                                                            
Patron honorowy
Partnerzy
Patroni medialni