dni

--

godz.

--

min.

--

sek.

--

Znamy zwycięzców Land Rover Żeglarski Puchar Trójmiasta!

Znamy zwycięzców Land Rover Żeglarski Puchar Trójmiasta!

 

W dniach 13-15 maja br. Land Rover Żeglarski Puchar Trójmiasta powrócił na wodę po dwuletniej przerwie. W regatach udział wzięło 58 załóg, które rywalizowały w sześciu żeglarskich klasach.

Ta jedna z najbardziej popularnych imprez żeglarskich w miniony weekend odwiedziła Gdańsk, Sopot i Gdynię. Trasy wyścigów klas morskich (KWR, ORC oraz Open) rozstawione były odpowiednio na dystansie Gdańsk – Sopot w sobotę oraz Sopot – Gdynia w niedzielę. Dodatkową atrakcją w sobotę, był dla tych klas ostatni wyścig dnia ze startu wspólnego o Puchar Komandora Yacht Clubu Gdańsk. Mniejsze jachty klas RS21 oraz Micro ścigały się natomiast tuż przy sopockim molo cały weekend w formule stacjonarnej, a ceremonia zakończenia regat odbyła się w Gdyni.

„Cieszę się, że po dwóch ciężkich latach, nie tylko dla żeglarstwa, ale wszystkich nas, Żeglarski Puchar Trójmiasta wrócił do „normalności” i tyle jachtów pojawiło się z tej okazji na Zatoce Gdańskiej” – powiedział podczas zakończenia regat Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.

Oprócz Tomasza Chamery, na ceremonii zakończenia Land Rover Żeglarski Puchar Trójmiasta obecni byli Bogusław Witkowski – Prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego współorganizującego te regaty oraz komandorowie trójmiejskich klubów żeglarskich: Tomasz Micewicz z Yacht Clubu Gdańsk, Filip Wójcikiewicz z Yacht Clubu Sopot oraz Jan Goździkowski z  YKP Gdynia.

„Mam nadzieję, że tegoroczna edycja to dobry początek. Chcemy, aby Land Rover Żeglarski Puchar Trójmiasta na dobre wpisał się w tradycję wspólnego rozpoczęcia sezonu, nie tylko na Zatoce Gdańskiej, ale i całym Bałtyku. Liczymy na to, że w przyszłym roku będzie już ponad 100 łodzi na starcie, a wśród nich będą również załogi międzynarodowe” – powiedział Filip Wójcikiewicz, komandor Yacht Clubu Sopot. 

W tegorocznej edycji zdecydowanie triumfowali Polacy. Land Rover Żeglarski Puchar Trójmiasta, czyli nagroda specjalna dla załogi, dla załogi, która wygra najwięcej wyścigów w całych regatach, trafiła w ręce Zbigniewa Gutkowskiego i załogi Yacht Club Sopot żeglującej na jachcie Globe. Bezdyskusyjnie wygrała ona wszystkie pięć wyścigów. Pozostałych zwycięzców wszystkich klas prezentujemy poniżej.

Zwycięzcy Land Rover Żeglarski Puchar Trójmiasta:

 

PUCHAR LAND ROVER ŻEGLARSKI PUCHAR TRÓJMIASTA

Jacht GLOBE, Zbigniew Gutkowski, Yacht Club Sopot

Puchar Komandora Yacht Clubu Gdańsk – dla bezwzględnie najszybszej jednostki na trasie wyścigu nr 3 z Gdańska do Sopotu –  Zbigniew Gutkowski, jacht Globe

Puchar Komandora Yacht Klubu Polski Gdynia – dla najlepszego jachtu w klasie ORC w wyścigu nr 5 z Sopotu do Gdyni – Piotr Adamowicz, jacht Neoprofil

Klasa KWR:

1 miejsce – HADAR – Jerzy Brezdeń

2 miejsce – SŁONI – Zbigniew Rembiewski

3 miejsce – PURGA – Kajetan Kilanowski

 

Klasa ORC Double Handed:

1 miejsce – SMOKE – Jacek Roszyk

2 miejsce – PALLAS – Jan Piernikarczyk

3 miejsce – WATAHA II – Paweł Wilkowski

 

Klasa ORC II:

1 miejsce – KONSAL-  Ryszard Drzymalski

2 miejsce – HEDAA – Rafał Sosnowski

3 miejsce – DUŻY PTAK – Mariusz Sarnowski

 

Klasa ORC I:

1 miejsce – NEOPROFIL – Piotr Adamowicz

2 miejsce – SMOKE – Jacek Roszyk 

3 miejsce – PALLAS – Jan Piernikarczyk

 

Klasa Open 9-11m:

1 miejsce – Bigger Johnka – Konrad Smoleń

2 miejsce – A’Polonia – Witold Jankowski

3 miejsce – Fujimo 4 – Stanisław Lenkiewicz

 

Open powyżej 11 m:

1 miejsce – GLOBE – Zbigniew Gutkowski

2 miejsce – MARCO POLO – Marek Limberger

3 miejsce – EVELINE – Zbigniew Skoczylas

 

Klasa RS21:

1 miejsce – Rafał Sawicki, Balex Yacht Klub Polski Gdynia

2 miejsce – Wojciech Myśliwiec, AZS WAT Warszawa

3 miejsce – Tomasz Micewicz, Yacht Club Gdańsk

 

Klasa Micro Cruiser:

1 miejsce – Andrzej Gorzelak

 

Klasa Micro Racer:

1 miejsce – Janusz Olszewski

2 miejsce – Sławomir Rohde

3 miejsce – Michał Brzozowski

 

Klasa Micro PROTO:

1 miejsce – Piotr Mańczak

2 miejsce – Janusz Olszewski 

3 miejsce – Tomasz Szychowiak

 

Pierwszy Żeglarski Puchar Trójmiasta rozegrany został w 2013 roku z inicjatywy mistrza olimpijskiego i ambasadora ds. morskich Gdańska – Mateusza Kusznierewicza oraz Kaspra Orkisza z Premium Yachting. To projekt, którego potencjał tkwi w synergii - połączeniu sił i energii trzech miast - gospodarzy: Gdańska, Sopotu i Gdyni. Regaty realizowane są przy zaangażowaniu ośrodków miejskich, klubów sportowych i żeglarskich oraz władz wojewódzkich. Zamierzeniem realizatorów jest integracja środowiska oraz promocja żeglarstwa i akwenu Zatoki Gdańskiej. Otwierające sezon regaty, są jednocześnie okazją do przybliżenia tej pięknej dyscypliny sportu amatorom i turystom. Tegorocznym organizatorem Land Rover Żeglarski Puchar Trójmiasta był Yacht Club Sopot oraz Pomorski Związek Żeglarski. Współorganizatorzy: Yacht Club Gdańsk i Yacht Klub Polski Gdynia. Sponsorem tytularnym był Land Rover Polska. Regaty wspierali również: miasta partnerskie – Gdańsk, Sopot, Gdynia oraz FSG, Pan Drwal, Gresoutlet24, Gadus – Delikatesy Rybne, Marion, Hotel Hilton Gdańsk, Premium Yachting.

Land Rover Żeglarski Puchar Trójmiasta – sponsor tytularny Land Rover Polska

Land Rover to marka dla ludzi pełnych pasji, aktywnych, otwartych na świat i nowe wyzwania, w którym ważne są emocje sportowe i wolność. To właśnie dlatego Land Rover został partnerem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta.

Land Rover to szeroka gama luksusowych samochodów z napędem na cztery koła, które wyróżnia ikoniczny design, wszechstronność i niedoścignione możliwości technologiczne. Każdy model oferuje niesamowite możliwości terenowe, dzięki czemu doskonale trzyma się drogi zarówno na asfalcie jak i w terenie. 

Do tej pory Land Rover aktywnie angażował się w wydarzenia sportowe, które przyciągały ludzi oczekujących od życia czegoś więcej. Marka była tytularnym sponsorem XIAOMI KITE CUP DRIVEN by Land Rover i Land Rover Racing Weekend by Rossignol – Pucharu Polski, eliminacji mistrzostw Polski Masters 2022 i zawodów amatorów PZN w narciarstwie alpejskim. Land Rover od zeszłego roku jest też partnerem ogólnopolskiego cyklu turniejów golfowych PGA Polska Tour, a ambasadorem marki został Adrian Meronk – najlepszy polski golfista, uczestnik ostatnich Igrzysk Olimpijskich. 

Uczestnicy i goście Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta będą mogli zapoznać się z samochodami z gamy modelowej Range Rover. Na miejscu dostępne będą dwa modele luksusowego Range Rovera Velara, w wersji konwencjonalnej i z napędem hybrydowym oraz potężny, komfortowy SUV Range Rover Sport z silnikiem o mocy 525 KM wyposażony w adaptacyjne zawieszenie i układ kierowniczy. 

Organizatorzy
Gospodarze
Sponsor Tytularny
Sponsorzy                                                            
Patron honorowy
Partnerzy
Patroni medialni