dni

--

godz.

--

min.

--

sek.

--

Zebrać ekipę i wystawić załogę

Rozmowa z Tomaszem Barudinem, który wystartuje w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta w klasie OPEN - jachty 9-11 m, z Maciejem Marczewskim w roli sternika.

W czyjej głowie narodził się pomysł o wspólnym starcie w regatach?

Żeglarski Puchar Trójmiasta wspieramy od samego początku jako marka DAD (http://www.dad-sportswear.com.pl/) i jest to dla nas, można powiedzieć impreza firmowa w doborowym towarzystwie. Od początku myślałem o tym, aby zebrać ekipę i wystawić załogę DAD Team. W tym roku przy okazji regat Heineken St. Maarten na Karaibach, wystartowaliśmy na Sun Fast Race 3600 z Dobrych Jachtów, wraz z parą sterników: Rafałem Sawickim i Pawłem Górskim.  Zadecydowałem, że jeśli udało się poskładać ekipę na tak egzotyczny wyjazd, to na Żeglarski Puchar Trójmiasta w tym roku musimy popłynąć, przynajmniej częścią składu z Karaibów. Ze Świstakiem znamy się jeszcze że szkoły średniej w Gdyni, więc od razu pomyślałem o nim jako sterniku.

Sternika Macieja Marczewskiego wszyscy doskonale znają, a kto jeszcze wejdzie w skład Waszej załogi?

W skład wchodzą 3 osoby, które brały udział w regatach na Karaibach: Tomek Barudin, Artur Owczarski, Wojtek Szubert  oraz nasi przyjaciele z Mazur: Piotr Nosek i Jacek Siewierski.

Dlaczego właśnie Żeglarski Puchar Trójmiasta?

Tak jak wspomniałem Żeglarski Puchar Trójmiasta to doborowe towarzystwo i chyba jedna z lepiej zorganizowanych imprez o takim profilu w Polsce, no i też dlatego, że w małym procencie udzielamy się w tym przedsięwzięciu.

Jak wyglądało kompletowanie załogi?

 Załoga to tak naprawdę początkujący żeglarze, którzy chcą się uczyć od najlepszych :)

Jakiego jachtu szukaliście i dlaczego zdecydowaliście się właśnie na tę jednostkę?

Początkowo myślałem o Sun Fast Race 3600 ale nie ma pewności czy zostanie ściągnięty na czas z Karaibów, natomiast jednostkę Vector 10 S/Y zauważyłem przycumowaną w marinie w Gdyni 2 lata temu i od razu wpadła mi w oko. Później już tylko parę telefonów i mieliśmy jacht zarezerwowany.

Jak wyglądają Wasze przygotowania do regat?

Tak naprawdę to trening i zgranie będzie na 2 dni przed regatami gdzie zamierzmy popływać z Maćkiem i się dograć w miarę możliwości. Zależy nam na samym starcie, atmosferze i jeśli dopiszę szczęście, to może uda się powalczyć o nagrody. 3 osoby, które były na Karaibach mają już za sobą wspólny start w regatach w tym roku, a chłopaki z Mazur pływają od dziecka, także z nimi nie będzie problemu.

 

Dziękujemy za rozmowę i do zobaczenia na starcie!

 

 

 

Organizatorzy
Gospodarze
Sponsor Tytularny
Sponsorzy                                                            
Patron honorowy
Partnerzy
Patroni medialni