dni

--

godz.

--

min.

--

sek.

--

Shekle wystartują w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta!

Kobieca załoga, która pod nazwą „Shekle” bierze udział w najważniejszych imprezach regatowych w Polsce, weźmie udział w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta na pokładzie jachtu Oiler.pl

Celem drużyny jest start w Mistrzostwach Europy w Żeglarstwie Morskim ORC w 2017 roku w Gdańsku. Załoga inauguruje sezon właśnie udziałem w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta. Skipperem jest Dorota Dajkowska, doświadczona żeglarka regatowa, która w 2015 r. na jachcie  klasy Delphia24 OD  zdobyła W-ce Mistrzostwo Polski w klasie ORC Sportsboats. Pozostałe zawodniczki to: Ane Piżl, Agata Czarmińska, Maja Steigüber-Andrzejewska, Anna Scheibe, Monika Droździkowska, Małgorzata Podwysocka, Martyna Korzelik, Marta Kwiatoń.

Wszystkie załogantki łączy pasja do żeglarstwa oraz chęć popularyzowania tego sportu wśród kobiet. Dodatkowo Shekle swoimi startami mają zamiar promować województwo pomorskie i Zatokę Gdańską. Misja ta jest bardzo bliska realizatorom Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta.

Podczas tegorocznej edycji trójmiejskich regat drużyna wystartuje na 43-stopowym jachcie Oiler.pl konstrukcji Judel/Vrolijk. Rejsy jachtem poza regatami odbywają się przez cały sezon i są organizowane dla wszystkich nie tylko dla kobiet.  Sterniczka Dorota dodatkowo zdradza nam, że planuje realizować  „Pływania Popołudniowe”  na Zatoce Gdańskiej  bo liczy, że taka propozycja idealnie trafi w potrzeby  zapracowanych mieszkańców Pomorza, którzy wyłuskają kilka godzin po pracy, żeby skorzystać z uroków żeglarstwa. Tym samym ułatwi to dostęp do żeglarstwa w układzie tygodnia, a nie tylko weekendu.  

Zapraszamy na pokład oraz do śledzenia kobiecych poczynań regatowych Shekli na:https://www.facebook.com/ShekleTeam
www.shekle.pl

Organizatorzy
Gospodarze
Sponsor Tytularny
Sponsorzy                                                            
Patron honorowy
Partnerzy
Patroni medialni