dni

--

godz.

--

min.

--

sek.

--

Ruszyły zapisy do regat!

Już za niecałe 3 miesiące, tradycyjnie w ostatni weekend maja żeglarze będą mieli okazję aktywnie rozpocząć sezon żeglarski w ramach Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta, regat które już szósty raz odbywają się w każdym z trójmiejskich miast. Tegoroczna edycja zostanie zainaugurowana w Gdyni 25 maja, w sobotę zawodnicy będą rywalizowali na trasie Gdynia – Sopot, a zakończenie odbędzie się w Gdańsku.

Corocznie obserwujemy wzrost profesjonalizmu załóg i przygotowania do sezonu. Cieszy nas też, że armatorzy wyrabiają certyfikaty klasowe ORC. Żeglarski Puchar Trójmiasta to idealna okazja do sprawdzenia zespołu i jachty przed letnimiwyzwaniami. W tym roku przez dwa dni przed pierwszym startem będzie pracowała komisja techniczna sprawdzająca wszelkie pomiary klasowe – zapowiada Bogusław Witkowski, Prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego – sporo się nauczyliśmy w trakcie ubiegłorocznych mistrzostw Europy ORC w Gdańsku i teraz nie pozostaje nam nic jak tylko  naśladować najlepszych. To jedyny sposób na dogonienie europejskiej i światowej czołówki. Podsumowuje Prezes Związku, który zainicjował na Pomorzu cykl szkoleń regatowych trwających regularnie już od stycznia.

Jak co roku organizatorzy szukają sposobów na uatrakcyjnienie i zaskoczenie uczestników, których w tym roku może być nawet pięciuset. Nie tylko żeglarze szykują się do sezonu, ale również gospodarze, a ugoszczenie prawie 80 jachtów i 500 zawodników jest sporym wyzwaniem logistycznym i organizacyjnym, dlatego w tym roku prace trwały całą zimę a już wkrótce odsłonimy wszystkie niespodzianki i nowości przygotowane na tegoroczną edycję – mówi Kasper Orkisz z Premium Yachting - koordynator regat.  Oczywiście wykorzystujemy sprawdzone rozwiązania, dlatego wraz z zapisami przy współpracy z DAD, producentem odzieżowym, który ubiera załogi Pucharu od początku istnienia, uruchamiamy akcję #Brandyourteam, dzięki czemu każda załoga może zamówić dedykowane koszulki z nazwą zespołu i imieniem zawodnika. Z takiej możliwości skorzystało w ubiegłym roku ponad 150 żeglarzy i liczymy, że będzie ich jeszcze więcej. . – kończy Kasper Orkisz

Żeglarski Puchar Trójmiasta, to również świetna okazja dla młodych adeptów żeglarstwa do spróbowania swoich sił w nowych warunkach, na wieloosobowym nowoczesnym jachcie, co dla wielu z nich będzie zupełnie nowym wyzwaniem. W tegorocznej edycji na starcie regat pojawi się sopocka załoga złożona z młodzieży uczestniczącej  w programie szkolenia żeglarskiego  „Sopot pod żaglami”. Program, realizowany od wielu lat i finansowany przez miasto, adresowany jest do wszystkich uczniów. Dzięki niemu sopockie dzieci i młodzież mają okazję posmakować żeglarstwa. Wielu z nich kontynuuje swoją przygodę z morzem w sopockich klubach.

- Cieszę się, że nasi uczniowie będą mogli uczestniczyć w profesjonalnej rywalizacji na wodzie i razem stworzą jedną z załóg Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta - mówi Magdalena Jachim, rzecznik Miasta Sopot. Sopot  po ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata Katamaranów, ponownie będzie miejscem regat najwyższej próby. W drugiej połowie sierpnia Sopocki Klub Żeglarski będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w klasie RS:X, gdzie wśród faworytów będzie kilkoro naszych rodaków i sopocian!

Zapraszamy również w dniach 8-11 marca na stoisko Land Rover Polska na targach Wiatr i Woda, gdzie będzie można zobaczyć Puchar przygotowany specjalnie na tegoroczną edycję.

 

Organizatorzy
Gospodarze
Sponsor Tytularny
Sponsorzy                                                            
Patron honorowy
Partnerzy
Patroni medialni