dni

--

godz.

--

min.

--

sek.

--

Regaty wystartowały!

Od 26 maja gdańska marina oraz nabrzeża Wyspy Spichrzów, z godziny na godzinę zapełniały się jachtami. 27 maja uczestnicy Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta mieli okazję wziąć udział wyścigu próbnym i przećwiczyć procedurę startową.

Następnie zgłoszone załogi uczestniczyły w odprawie przed sobotnimi startami w Biurze Regat w Pawilonie Informacyjnym Granarii Development Gdańsk, a wieczorem na Targu Węglowym w ramach obchodów Święta Miasta Gdańska odbyła się oficjalna inauguracja czwartej edycji Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta.

Święto Gdańska jest wspaniałą okazją do rozpoczęcia czwartej już edycji Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. A jak ważna jest to impreza dla żeglarzy najlepiej pokazuje frekwencja – na starcie zobaczymy ponad 490 żeglarzy – mówił Bogusław Witkowski, Prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego, Organizatora Regat.

28 maja, rywalizacja rozpocznie się o godzinie 11 wyścigiem o Puchar Prezesa Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA. Doskonałym punktem widokowym do obserwowania zmagań zawodników będzie molo w Brzeźnie. To wyjątkowa okazja do oglądania na wodzie gwiazd żeglarstwa takich jak Mateusz Kusznierewicz, Zbigniew Gutkowski, Roman Paszke i Piotr Tarnacki. Załogi rywalizować będą w klasach: ORC, KWR, OPEN (jachty do 9 metrów, jachty powyżej 9 do 11 metrów, jachty powyżej 11 metrów, wielokadłubowce powyżej 6 metrów).

Dodatkowo na starcie pojawi się także klasa ENERGA DIAMANT 3000 - jednostek znanych z regat Energa Sopot Match Race. Na jachcie Oiler.pl wystartuje kobieca załoga, która pod nazwą „Shekle” bierze udział w najważniejszych imprezach regatowych w Polsce. Celem drużyny jest start w Mistrzostwach Europy w Żeglarstwie Morskim ORC w 2017 roku w Gdańsku. Załoga inauguruje sezon właśnie udziałem w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta.

 

Po ostatnim wyścigów 28 maja, załogi przeniosą się do Gdyni, gdzie odbędzie się podsumowanie startów oraz wieczorne świętowanie.

Zapraszamy do kibicowania załogom oraz śledzenia trackingu regat na stronie: http://zeglarski.info/kategorie/tracking/

 

 

Organizatorzy
Gospodarze
Sponsor Tytularny
Sponsorzy                                                            
Patron honorowy
Partnerzy
Patroni medialni