dni

--

godz.

--

min.

--

sek.

--

Regatowe emocje

Podczas czwartej edycji Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta Biuro Regat zostanie otwarte już 26 maja i zlokalizowane będzie w Pawilonie Informacyjnym Granaria Development Gdańsk na Wyspie Spichrzów. Tego samego dnia odbędzie się również profesjonalny trening „North Sails Go 4 Speed”, w którym nieodpłatnie mogą wziąć udział wszystkie załogi zgłoszone do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. W trosce o jak najwyższy poziom regat, wydarzenie wzbogacone zostało o cykl szkoleniowy dla uczestników.  28 maja specjaliści North Sails towarzyszyć będą załogom podczas wyścigów, po to, by po spłynięciu do Mariny Gdynia przeprowadzić analizę „North Sails Coaching”.

Zapraszamy do lektury rozmowy z Michałek Korneszczukiem - żeglarzem regatowym i morskim, przedstawicielem partnera Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta żaglowni North Sails w Polsce.

Cykl szkoleniowy North Sails Go 4 Speed i North Sails Coaching to nowość w programie regat realizowanych na polskich wodach. Skąd przyszedł dobry przykład i jak sprawdzają się takie działania podczas zagranicznych zawodów?

Każdy z cykli ma swoją historię. Go 4 Speed od lat jest organizowany z powodzeniem przez Yacht Club w Kolonii, gdzie cieszy się dużą popularnością i otwiera sezon regatowy. North Sails Coaching natomiast pochodzi z USA gdzie w ten sposób regaty wspierane są od czterech lat. Amerykańscy żeglarze doceniają tę pomoc i zapotrzebowanie jest tak duże, że przy tym programie pracują na stałe dwie osoby.

Miałeś okazję aktywnie uczestniczyć w realizacji takich analiz, prowadzonych na bieżąco w trakcie regat RORC Easter Challange.  Czy również doświadczone załogi korzystają z analiz?

Muszę powiedzieć, że byłem zaskoczony entuzjastycznym przywitaniem nas na wodzie i otwartością angielskich żeglarzy na porady, niezależnie od poziomu zaawansowania. Oczywiście ich pytania były różne, ale nawet najlepszy zawodnik zdaje sobie sprawę, że trener potrafi zobaczyć więcej z boku niż potrafi załoga będąca na pokładzie.

 Dlaczego warto wziąć udział w czwartkowym treningu?

North Sails Go 4 Speed jest świetną okazją na spokojne przetrenowanie z załogą stałych elementów, jak starty i okrążenia boi. Dodatkowo trenerzy z North Sails będą mieli możliwość wejścia na pokład każdej z łódek, aby skonsultować każdy manewr.

Na czym będzie polegała analiza sobotnich startów w ramach - North Sails Coaching?

W sobotę będziemy dokumentować pracę załogi i trym łódki w warunkach prawdziwych wyścigów. A na koniec dnia przeprowadzimy analizę zebranego materiału i zaprezentujemy ją załogom.

Czy każda załoga będzie miała szasnę wysłuchać porad ekspertów?

Tak, będziemy się starali przyjrzeć pracy jak największej liczbyłódek podczas sobotniego North Sails Coaching. Jeśli jednak, któraś załoga chciała abyśmy zwrócili specjalnie uwagę na konkretny element, to prosimy przysłanie wiadomości e-mail na adres info@pl.northsails.com z podaniem nazwy jachtu i numeru na żaglu wraz z zagadnieniem, na które powinniśmy zwrócić uwagę (np. trym, praca załogi przy zrzucaniu spinakera, itd.).

Przypominamy także o zapisach na North Sails Go 4 Speed. W tym celu wystarczy wysłać email na info@pl.northsails.com wraz z nazwą jachtu, numerem na żaglu i danymi kontaktowymi.

Jak oceniasz znajomość przepisów i umiejętności załóg startujących w regatach na Zatoce Gdańskiej?

Uważam, że znajomość przepisów wzrasta z roku na rok.  Ale wiedzy nigdy za dużo i warto utrwalać ją sobie i przypominać, zwłaszcza przed pierwszymi regatami w sezonie.

Dziękujemy za rozmowę!

Organizatorzy
Gospodarze
Sponsor Tytularny
Sponsorzy                                                            
Patron honorowy
Partnerzy
Patroni medialni