dni

--

godz.

--

min.

--

sek.

--

Lektury regatowe

W oczekiwaniu na początek sezonu, warto spożytkować czas na przygotowania.

Poza pracami szkutniczymi i ćwiczeniami – by być w dobrej formie fizycznej, zachęcamy także do poszerzenia wiedzy teoretycznej. ERGO Hestia Żeglarski Puchar Trójmiasta to regaty, podczas których doświadczeni zawodnicy spotykają się z początkującymi żeglarzami, którzy dopiero zaczynają poznawać zasady regatowe.

To wyjątkowa okazja do obserwowania najlepszych załóg oraz rozmów z załogantami, którzy kalendarze mają zapełnione startami w polskich i zagranicznych imprezach.

O polecenie najlepszych regatowych podręczników poprosiliśmy Adama Jankowskiego sędziego ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta oraz Dominika Życkiego – olimpijczyka, mistrza świata oraz medalisty mistrzostw Europy.

Dominik Życki zaproponował przetłumaczoną przez siebie nowość – „Regaty jachtów kabinowych” Roba Gibsona.

W tej książce, znakomity regatowiec, Rob Gibson, w przystępny sposób wyjaśnia niemal wszystkie aspekty żeglarstwa regatowego na jachtach kabinowych, omawia zadania i role każdego z członków załogi startującej w regatach, podpowiada też, jak przygotować się do regat, na co zwracać uwagę będąc już na wodzie i jak uprawiać ten sport bezpiecznie. (źródło: http://almapress.com.pl/glowna/985-regaty-podrecznik-rya.html)

Natomiast Adam Jankowski zachęca do zapoznania się z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa ISAF oraz do lektury książki Krzysztofa Baranowskiego „Regaty”.

Do zobaczenia na wodzie!

Organizatorzy
Gospodarze
Sponsor Tytularny
Sponsorzy                                                            
Patron honorowy
Partnerzy
Patroni medialni