dni

--

godz.

--

min.

--

sek.

--

Lektury regatowe

W oczekiwaniu na początek sezonu, warto spożytkować czas na przygotowania.

Poza pracami szkutniczymi i ćwiczeniami – by być w dobrej formie fizycznej, zachęcamy także do poszerzenia wiedzy teoretycznej. ERGO Hestia Żeglarski Puchar Trójmiasta to regaty, podczas których doświadczeni zawodnicy spotykają się z początkującymi żeglarzami, którzy dopiero zaczynają poznawać zasady regatowe.

To wyjątkowa okazja do obserwowania najlepszych załóg oraz rozmów z załogantami, którzy kalendarze mają zapełnione startami w polskich i zagranicznych imprezach.

O polecenie najlepszych regatowych podręczników poprosiliśmy Adama Jankowskiego sędziego ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta oraz Dominika Życkiego – olimpijczyka, mistrza świata oraz medalisty mistrzostw Europy.

Dominik Życki zaproponował przetłumaczoną przez siebie nowość – „Regaty jachtów kabinowych” Roba Gibsona.

W tej książce, znakomity regatowiec, Rob Gibson, w przystępny sposób wyjaśnia niemal wszystkie aspekty żeglarstwa regatowego na jachtach kabinowych, omawia zadania i role każdego z członków załogi startującej w regatach, podpowiada też, jak przygotować się do regat, na co zwracać uwagę będąc już na wodzie i jak uprawiać ten sport bezpiecznie. (źródło: http://almapress.com.pl/glowna/985-regaty-podrecznik-rya.html)

Natomiast Adam Jankowski zachęca do zapoznania się z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa ISAF oraz do lektury książki Krzysztofa Baranowskiego „Regaty”.

Do zobaczenia na wodzie!

Organizator
Gospodarze
Na wodę zaprasza Partner Główny
Patron honorowy
Odzież dostarcza
Partner motoryzacyjny
Partnerzy
Współpraca
Patroni medialni