dni

--

godz.

--

min.

--

sek.

--

Land Rover Żeglarski Puchar Trójmiasta już w ten weekend!

Land Rover Żeglarski Puchar Trójmiasta powraca na wodę. Ta jedna z najbardziej popularnych imprez żeglarskich polskiego wybrzeża odbędzie się już w ten weekend. A zmiana nazwy regat to tylko jedna z wielu niespodzianek, które przygotowali organizatorzy.

Land Rover Żeglarski Puchar Trójmiasta odbędzie się w dniach 13-15 maja. Na ten moment zgłoszonych jest 55 jachtów, które rywalizować będą w sześciu żeglarskich klasach. Liczba ta może jeszcze wzrosnąć, gdyż zapisy nadal trwają.

„Niezmiennie zachęcamy wszystkich żeglarzy do rozpoczęcia sezonu żeglarskiego na wodach Zatoki Gdańskiej startem w Land Rover Żeglarskim Pucharze Trójmiasta. Regaty te wracają po dwóch latach przerwy, z kilkoma zmianami, ale przede wszystkim ze sponsorem tytularnym, firmą Land Rover Polska. Wspólnie dokładamy wszelkich starań, aby nadchodzący weekend był dla uczestników udanym powrotem „na wodę”, pełnym sportowej rywalizacji i brzegowych integracji” – powiedział Mariusz Kłobucki, komandor Yacht Clubu Sopot, organizatora imprezy.

Regaty rozpoczną się w Gdańsku. Na piątek zaplanowano wyścigi próbne, treningi oraz odprawę sterników. W sobotę wyścigi rozpoczną się w okolicach gdańskiego Brzeźna, a zakończą w Sopocie. Tam też odbędzie się wieczorna impreza dla wszystkich uczestników. Niedziela to wyścigi na trasie między Sopotem a Gdynią, gdzie odbędzie się oficjalne zakończenie regat i wręczenie nagród. Nowością w tegorocznej edycji będą regaty morskich klas monotypowych: RS21 oraz Micro. Zawody te odbędą się w formacie stacjonarnym z wyścigami tylko przy sopockim molo i będą zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski tych klas.

Sam Żeglarski Puchar Trójmiasta, czyli nagroda specjalna regat, zostanie wręczony załodze, która zwycięży w największej liczbie wyścigów.

Pierwszy Żeglarski Puchar Trójmiasta rozegrany został w 2013 roku z inicjatywy mistrza olimpijskiego i ambasadora ds. morskich Gdańska – Mateusza Kusznierewicza oraz Kaspra Orkisza z Premium Yachting.

„Fantastycznie, że znów rozpoczynamy sezon żeglarski od regat, które wykorzystują potencjał Gdańska, Sopotu i Gdyni. Żeglarski Puchar Trójmiasta począwszy od pierwszej edycji organizowany jest przez żeglarzy dla żeglarzy, co gwarantuje dobrą atmosferę, zarówno na wodzie, jak i na lądzie. Planuję pojawić się na starcie w załodze z bardzo młodymi żeglarzami. Do zobaczenia!”– powiedział pomysłodawca imprezy oraz komandor regat, Mateusz Kusznierewicz.

Zgłoszenia do regat przyjmowane są do czwartku, 12 maja do godziny 20:00. Szczegółowy program zawodów oraz wszelkie aktualności znajdują się na stronie www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl oraz na profilach w mediach społecznościowych (Facebook oraz Instagram).

Organizatorem Land Rover Żeglarski Puchar Trójmiasta jest Yacht Club Sopot oraz Pomorski Związek Żeglarski. Współorganizują: Yacht Club Gdańsk i Yacht Klub Polski Gdynia. Sponsorem tytularnym jest Land Rover Polska. Regaty wspierają również: miasta partnerskie – Gdańsk, Sopot, Gdynia oraz FSG, Pan Drwal, Gresoutlet24, Gadus – Delikatesy Rybne, Marion, Hotel Hilton Gdańsk, Premium Yachting.

PROGRAM REGAT

Klasy ORC, KWR, Open

13.05.2022 r. (piątek):

11:00 – otwarcie Mariny Gdańsk dla uczestników regat
11:00 – 19:00 – rejestracja w Biurze Regat w Hotelu Hilton Gdańsk
13:00 – start do wyścigu próbnego – okolice molo w Brzeźnie
19:30 – odprawa sterników w Hotelu Hilton oraz online

14.05.2022 r. (sobota):

07:00-09:00 – śniadanie dla Uczestników Regat – Hotel Hilton Gdańsk
09:30 – otwarcie regat – Marina Gdańsk
11:30 – 17:30 – wyścigi – okolice molo w Brzeźnie – Sopot (Sopot dla klas RS21 i Micro)
Ok. 17:30 – spłynięcie do Mariny Sopot
18:30 – Sailors Party – Sopot

15.05.2022 r. (niedziela):

10:00-15:00 – wyścigi – Molo Sopot - Gdynia (Sopot dla klas RS21 i Micro)
Ok. 15:00 – spłynięcie do Mariny Gdynia;
16:30 ceremonia wręczenia nagród i oficjalne zamknięcie regat – Marina Gdynia

Klasy RS21, Micro, D24 wersja GSC

13.05.2022 r. (piątek):


12:00-18:00 – sesje treningowe – Sopot
19:30 – odprawa sterników w Hotelu Hilton Gdańsk oraz online.

14.05.2022 r. (sobota):

07:00-09:00 – śniadanie dla Uczestników Regat – Hotel Hilton Gdańsk
09:30 – otwarcie regat – Marina Gdańsk
11:30-17:30 – wyścigi – okolice Molo Sopot
18:30 – Sailors Party – Sopot

15.05.2022 r. (niedziela):

10:00-15:00 – wyścigi – okolice Molo Sopot
16:30 ceremonia wręczenia nagród i oficjalne zamknięcie regat – Marina Gdynia

Organizator rezerwuje sobie prawo do zmiany programu ze względu na warunki pogodowe lub z innych przyczyn.

 

Land Rover Żeglarski Puchar Trójmiasta – o projekcie

Land Rover Żeglarski Puchar Trójmiasta to regaty morskie rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej od 2013 roku. To inicjatywa, której potencjał tkwi w synergii - połączeniu sił i energii trzech miast - gospodarzy: Gdańska, Sopotu i Gdyni. Regaty realizowane są przy zaangażowaniu ośrodków miejskich, klubów sportowych i żeglarskich oraz władz wojewódzkich. Zamierzeniem realizatorów jest integracja środowiska oraz promocja żeglarstwa i akwenu Zatoki Gdańskiej. Otwierające sezon regaty, są jednocześnie okazją do przybliżenia tej pięknej dyscypliny sportu amatorom, przedstawicielom mediów oraz turystom.

 

Land Rover Żeglarski Puchar Trójmiasta – sponsor tytularny Land Rover Polska

Land Rover to marka dla ludzi pełnych pasji, aktywnych, otwartych na świat i nowe wyzwania, w którym ważne są emocje sportowe i wolność. To właśnie dlatego Land Rover został partnerem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta.

Land Rover to szeroka gama luksusowych samochodów z napędem na cztery koła, które wyróżnia ikoniczny design, wszechstronność i niedoścignione możliwości technologiczne. Każdy model oferuje niesamowite możliwości terenowe, dzięki czemu doskonale trzyma się drogi zarówno na asfalcie jak i w terenie.

Do tej pory Land Rover aktywnie angażował się w wydarzenia sportowe, które przyciągały ludzi oczekujących od życia czegoś więcej. Marka była tytularnym sponsorem XIAOMI KITE CUP DRIVEN by Land Rover i Land Rover Racing Weekend by Rossignol – Pucharu Polski, eliminacji mistrzostw Polski Masters 2022 i zawodów amatorów PZN w narciarstwie alpejskim. Land Rover od zeszłego roku jest też partnerem ogólnopolskiego cyklu turniejów golfowych PGA Polska Tour, a ambasadorem marki został Adrian Meronk – najlepszy polski golfista, uczestnik ostatnich Igrzysk Olimpijskich.

Uczestnicy i goście Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta będą mogli zapoznać się z samochodami z gamy modelowej Range Rover. Na miejscu dostępne będą dwa modele luksusowego Range Rovera Velara, w wersji konwencjonalnej i z napędem hybrydowym oraz potężny, komfortowy SUV Range Rover Sport z silnikiem o mocy 525 KM wyposażony w adaptacyjne zawieszenie i układ kierowniczy.

Organizatorzy
Gospodarze
Sponsor Tytularny
Sponsorzy                                                            
Patron honorowy
Partnerzy
Patroni medialni