dni

--

godz.

--

min.

--

sek.

--

Do biegu, gotowi, start!

Zapraszamy wszystkich żeglarzy, miłośników sportu i Trójmiasta do udziału w Nocnym Biegu Świętojańskim z PKO Bankiem Polskim.

PKO Grand Prix Gdyni rozkręca się na dobre. Nie zdążyły jeszcze opaść emocje po Biegu Europejskim, a już trzeba zacząć myśleć o Nocnym Biegu Świętojańskim, zapisy ruszyły w nocy z 9 na 10 maja.

W ubiegłym roku na linii startu Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim stanęło prawie 6500 osób. – To wydarzenie ma swój niepowtarzalny klimat. Połączenie tysiąca biegaczy i nocnej Gdyni za każdym razem robi ogromne wrażenie - mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, Marek Łucyk.

Ulica Świętojańska uhonorowana podwójnie

Każdy z biegów PKO Grand Prix Gdyni jest wyjątkowy. Trzeci przystanek cyklu organizowany jest z okazji święta ulicy Świętojańskiej. Do reprezentacyjnej arterii Gdyni nawiązuje również tegoroczna układanka medalowa. – Jest to jedna z kluczowych dla naszego miasta ulic i bez wątpienia zasługuje ona na szczególne uhonorowanie – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Wszyscy, którzy wezmą udział w czerwcowym biegu, będą mieli okazję podziwiać rozświetloną ulicę Świętojańską w pełnej krasie. To właśnie na niej znajduje się słynny podbieg – zdaniem wielu najtrudniejszy fragment 10-kilometrowej trasy. Natomiast po przekroczeniu linii mety biegacze otrzymają wyjątkowy medal – trzeci element czteroczęściowej układanki, która finalnie przedstawi ulicę Świętojańską w dwóch obliczach: tuż po powstaniu oraz współcześnie.

Czas do 6 czerwca

W zeszłym roku bezkonkurencyjny podczas Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim okazał się Gilbert Kipkosgei z Kenii, który na pokonanie 10 kilometrów potrzebował zaledwie 29 minut i 43 sekundy. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Mierzejewska.
Czy w tym roku będziemy świadkami równie dobrych rezultatów? Podjąć wyzwanie może każdy! Zapisy dostępne są w Profilu Zawodnika na stronie gdyniasport.pl i potrwają do
6 czerwca do godziny 23:59.

Pokonaj siebie i walcz o Hondę

Tegorocznemu cyklowi PKO Grand Prix Gdyni towarzyszy hasło: „Pokonaj siebie”, zachęcające do przełamywania własnych barier. Dla jednych jest to wyjście na trening przy brzydkiej pogodzie albo… w nocy, dla drugich pobicie rekordu życiowego – powody są różne, ale każdy z biegaczy, aby stać się silniejszym, musi pokonać swoje słabości.

Do „pokonania siebie” dodatkowo zachęca atrakcyjny konkurs. Wszyscy uczestnicy PKO Grand Prix Gdyni stoją przed szansą wygrania nowoczesnego samochodu osobowego – Hondy Civic. Aby liczyć się w walce o nagrodę ufundowaną przez dealera Honda Gdynia, trzeba wystartować przynajmniej w trzech z czterech biegów. Między innymi dlatego warto zapisać się do Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim.

---
PKO Grand Prix Gdyni - cykl czterech biegów, w którym w 2015 roku udział wzięło blisko 30 000 uczestników. Wydarzenie otrzymało Nagrodę im. Tomasza Hopfera za najlepszy cykl w Polsce. Każdy
z czterech biegów pozycjonuje się w gronie ośmiu największych imprez biegowych w kraju na dystansie 10 km. PKO Grand Prix Gdyni organizowane jest przez Gdyńskie Centrum Sportu.

---
Sponsorem tytularnym cyklu PKO Grand Prix Gdyni jest PKO Bank Polski
. Bank od wielu lat angażuje się
w działania na rzecz sportu, podejmując liczne inicjatywy związane z promocją aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia. Wspiera także pracowników w rozwijaniu swoich sportowych pasji. Od 2013 roku realizuje autorski program „PKO Biegajmy razem” i sponsoruje największe imprezy biegowe w całej Polsce,
w tym PKO Poznań Maraton, PKO Wrocław Maraton, PKO Silesia Marathon, cykle takie jak PKO Grand Prix Gdyni, PKO Rzeszów Biega, biegi wchodzące w skład Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”,
a także wiele innych, lokalnych zawodów. Podczas wszystkich tych wydarzeń prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Od 2013 roku odbyło się 147 akcji „biegnę dla…”, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 153 beneficjentów kwotą ponad 2,1 mln zł. W sumie od początku istnienia programu biegacze przemierzyli charytatywnie ok. 1 mln 305 tys. km, co równa się ponad 32 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika.

Organizatorzy
Gospodarze
Sponsor Tytularny
Sponsorzy                                                            
Patron honorowy
Partnerzy
Patroni medialni